Profesjonalny retusz i obróbka zdjęć w Warszawie

Retusz zdjęć, najkrócej mówiąc, jest ich poprawianiem. A poprawiać można na setki sposobów. W dobie fotografii analogowej retusz zdjęć polegał na plamkowaniu, czyli zamalowywaniu paprochów, które pojawiły się podczas powiększania zdjęć. Można było na pozytywie również usuwać piegi, poprawiać kontury twarzy, domalowywać włosy itp. Współcześnie retusz to praca nad każdym szczegółem zdjęcia. Jeśli przyświeca nam jakiś cel artystycznym lub chcemy dokonać zabiegu w celu ulepszenie fotografii, to nowoczesne programy graficzne to umożliwiają w bardzo dużym zakresie.

Retusz zdjęć ślubnych

Dostępne narzędzia graficzne pozwalają na bardzo dużą ingerencję w surowy materiał fotograficzny. Pierwotny plik, szczególnie jeśli został wykonany w formacie RAW (z języka angielskiego – surowy) musi zostać poddany obróbce komputerowej. W tym momencie doświadczony retuszer ma duże pole do popisu. W zależności od rodzaju zdjęcia i jego przeznaczenia pracuję nad wieloma jego elementami. Poprawiam cerę osoby sfotografowanej, usuwam niedoskonałości na skórze i ewentualne znamiona. Poprawiam owal twarzy i wady sylwetki, np. wystające boczki i wypukłości na brzuchu. Dokonuję korekty ubrania, wygładzam widoczne na zdjęciach zagięcia i „prasuję” materiał. Usuwam pyłki i kurz z ubrania. Aby efekt retuszu fotografii był jak najlepszy, pod koniec pracy poświęcam czas na jak najlepsze zbalansowanie kolorów oraz nasycenia barw.

Retusz zdjęć najczęściej stosuję podczas przygotowywania zdjęć korporacyjnych i biznesowych. Tutaj ważne są ogólne wrażenia oraz pieczołowicie dopracowane wszystkie detale fotografii. Zachęcam do korzystania z moich usług profesjonalnego retuszu zdjęć.